Správná hydroizolační fólie zabezpečí dlouhodobou životnost střechy a její stálou kvalitu

Datum:27.4.2011

Správná hydroizolační fólie zabezpečí dlouhodobou životnost střechy a její stálou kvalitu
 
Významný prodejce střešních a stavebních materiálů společnost Coleman S.I. má ve své produktové nabídce nejen tradiční značky předních výrobců střešních materiálů, ale s velkým úspěchem a ke spokojenosti zákazníků nabízí i vlastní výrobky prvotřídní kvality.
Již více než rok a půl mohou stavební firmy a izolatéři aplikovat na střechy kvalitní a cenově dostupné hydroizolační fólie pod značkou MERX.
Tento hydroizolační systém je vhodný pro všechny typy plochých střech s mechanickým kotvením lineárním nebo bodovým, se stabilizační vrstvou. Systém je využitelný i pro šikmé střechy.
Merx
Výrobcem těchto hydroizolačních fólií je izraelská společnost Haogenplast, kterou v roce 1942 založil Kibbutz Haogen. Posledních 50 let se firma zaměřila na vývoj a výrobu pokročilých a vysoce kvalitních výrobků z PVC, které prodává na domácím i zahraničním trhu.Využívá moderní zařízení a špičkové pracovní procesy. Zaměstnává 130 pracovníků. Loňský prodej činil 100 milionů šekelů ( 500 mil.Kč ) , z toho 70% na zahraničních trzích.Firma Haogenplast přispívá k zachování zdravého životního prostředí na celém světě dodržováním normy ISO14001, stálou recyklací PVC odpadu v příslušném recyklačním provozu firmy, výrobou vysoce kvalitních fólií pomocí prvotřídních recyklovaných materiálů, Firma je členem izraelské úmluvy o ochraně životního prostředí. V současné době se přizpůsobuje požadavkům předpisů RoHS (směrnice zakazující nebezpečné látky) a Reach.

Přednost systému je v jeho komplexnosti

Kromě samotných hydroizolačních fólií tvoří tento systém i další doplňkové prvky, technické textilie a parotěsné zábrany, které dohromady představují kompaktní dodávku materiálu potřebnou pro položení nového střešního pláště či jeho sanaci. Samozřejmostí je, že k dodávce kvalitních materiálů patří i poskytování kvalitních odborných služeb jako je průzkum střech, tahové zkoušky, tepelně–technické výpočty, návrhy skladem střech, kladečské plány, proškolení realizačních firem popř. odborný dohled přímo na realizované střeše.
Merx
Mezi největší výhody hydroizolačního systému MERX patří jeho odolnost proti povětrnostním vlivům, proti mechanickému poškození a proti UV záření. Fólie mají velmi nízkou plošnou hmotnost, nevyžadují údržbu.Fólie z PVC se také vyznačují velmi nízkým difuzním odporem. Izolatérům ulehčí práci vynikající svařitelnost materiálu a malá tvorba dýmů. Neméně podstatnou výhodou je rezistence materiálu proti prorůstání kořenů vegetace a při ohybu za chladu.
Na fólie je poskytovaná záruka 10 let.

Moderní technologie výroby

Hydroizolační fólie MERX jsou vyráběny válcováním a následným laminováním na linkách německé výroby firmy Berstorff. Moderní kontroly, řízení technologických procesů, automatická kontrola tloušťkového profilu jednotlivých fólií zařízením HONEYLWELL USA a digitální vizuální kontrola zajišťují vysokou a stálou kvalitu výroby hydroizolačních fólií.
Firma je certifikována podle norem ISO 9001 a 14001. Kvalita nabízených fólií je prověřena více než padesátiletou zkušeností v náročných izraelských, severo- amerických a tvrdých sibiřských podmínkách. Kapacita výrobních linek značně převyšuje domáci spotřebu státu Izrael a proto je převážná část produkce exportována do výše uvedených oblastí.
Merx
Hydroizolační fólie se vyrábějí na bázi měkčeného polyvinylchloridu (PVC-P) s nosnou výztužnou vložkou z polyesterové mřížkové tkaniny. Ztužení fólie mřížkou zaručuje její vysokou pevnost a rozměrovou stabilitu. Dva nejprodávanější výrobky v nabídce jsou MERX MK 12 s tloušťkou 1,2 mm a MERX MK 15 s tloušťkou 1,5 mm. Oba typy mají stejnou šířku 1,6 m a návin 20 m. Detailová – homogenní fólie je dodána v tloušťce 2 mm.
Vynikající vlastností je velmi dobrá rozměrová stálost.
Hydroizolační systém MERX je vhodný pro všechny ploché střechy a to nejen pro mechanické kotvení, ale i pro střechy se stabilizační vrstvou. Při použití vhodné separační textílie se střešní fólie MERX může klást na všechny podklady (beton, dřevo, minerálně vláknité desky ), a to jak u novostaveb, tak i při opravách a rekonstrukcích. S výhodou je lze použít i pro šikmé střechy s jakýmkoliv spádem.

Jako všechny střešní hydroizolační fólie, která jsou vyrobeny na bázi PVC-P musí být i fólie MERX separovány od asfaltů a tepelných izolací z polystyrenů. Společnost COLEMAN SI a.s. jako výhradní dovozce střešních fólií MERX nabízí a dodává kompletní střešní hydroizolační systém, který obsahuje kotvící prvky, tvarovky pro dotěsnění rohů a koutů. Každá izolace musí být ukončena úchytnými nebo-li ukončovacími prvky z poplastovaného plechu (BLIX PVC), které nabízíme nejenom v klasickém provedení, ale na požádání dodáme tyto prky systému MERX i ve tvaru objednaném zákazníkem. Součástí nabídky jsou větrací komínky, střešní vtoky v běžném provedení nebo jako vyhřívané, tepelně izolované.
Aby nedocházelo k mechanickému poškození střešních fólií od podkladních vrstev nabízíme pro jejich separaci syntetické podkladní geotextilie o hmotnosti 200 – 500 gr/m2.

Přestože hydroizolační systém MERX je nabízen teprve dva roky jsou výsledky objemu prodeje velmi úspěšné. V letošním roce náš prodej překročí více než 100.000 m2. Fóliím vyrobených z těchto polymerů a kaučuků (pryžové) jsou špičkové kvality a jsou považovány za hydroizolace budoucnosti.


+420 571 499 625
info@merx-system.cz
Powered by Programia